Dne 10. 12. 2019 jsme se my, žáci 2.BZ, vydali do hlavního města. Cílem našeho výletu byla výstava v Národním muzeu inspirovaná Sametovou revolucí. Naše první kroky směřovaly na Staroměstské náměstí, abychom si mohli jako správní turisté vyfotit stromeček, a následně jsme došli zpět k soše svatého Václava.
Po krátké pauze na jídlo jsme se odebrali rovnou do Národního muzea, kde na nás po vyšlapání několika pater čekala ona vytoužená výstava. Za sebe, a věřím, že i za své spolužáky, mohu tuto expozici jedině doporučit. Pro ty z vás, kdo by měli zájem – 29. 2. 2019 je poslední termín. Mohli jsme spatřit, jaké knihy, filmy či kapely byly zakázané, a které naopak režim podporoval, jaké oblečení lidé v té době nosili i různé dobové fotografie. Byly zde například i rozhovory s pozdějšími prezidenty. A bonus navíc, můžete si nechat zaslat na svůj e-mail fotku s mladým Karlem Gottem. No, kdo by tam nechtěl?
Dále jsme zamířili k tomu, co my, jakožto Moravané, neznáme – k metru. S jeho pomocí jsme se dopravili na Malostranské náměstí a pokračovali k chrámu svatého Mikuláše a do kostela Panny Marie Vítězné zkouknout Pražské Jezulátko. Víc než to nás však zaujala zvířátka před kostelem, jak také jinak, vždyť jsme ze Zemědělky. Přes Karlův most a kolem Národního divadla jsme se dostali k pamětní desce událostí 17. 11. 1989. Zde jsme si dali rozchod a po znovunalezení všech účastníků jsme se už vydali domů.
Lucie Řezáčová, 2. BZ