Florbalový turnaj chlapců

Ve čtvrtek 17. 2. 2022 se výběr chlapců z naší školy zúčastnil florbalového turnaje konaného na Gymnáziu Šumperk. V konkurenci 6 týmů ze Šumperka a Mohelnice si nevedl vůbec špatně. Ve skupině narazil na týmy Střední školy řemesel Šumperk a SPŠE a OA Mohelnice. S prvně jmenovaným týmem jsme si poradili výsledkem 3:0 a sahali tak po prvním místě ve skupině. V druhém zápase byl dlouho vyrovnaný stav a bylo jasné, že rozhodne první gól. K naší smůle ho však dal soupeř a zvítězil po otevřené hře v závěru 0:3. I tak se náš tým umístil na 2. místě ve skupině, zajišťující postup do semifinále.

V semifinále jsme se utkali s jasně nejsilnějším a dominujícím týmem ve všech zápasech turnaje – s týmem Gymnázia Šumperk. Po prohře 6:0 nás čekal souboj o 3. místo se SPŠ Šumperk. Hra byla v úvodu celkem vyrovnaná, i když minutu po minutě soupeř čím dál víc zatápěl pod kotel. Nakonec z toho byla kapitulace 5:0 a konečné 4. místo, což v konkurenci tak výborných soupeřů je slušné umístění.

Gólově se prosadili Jakub Hajný z 2.H, Patrik Bařica z 1.H a Timothy Joe Mácha ze třídy 1.BZ. V bráně nás výbornými zákroky podržel Štěpán Petr ze třídy 1.A.

Sestava: Petr Štěpán – Bařica Patrik, Körner Nikolas, Souček Martin, Jouzek Jan, Šudoma Martin, Mácha Timothy Joe, Laštůvka Ondřej, Laštůvka Jakub, Kouřil Radek, Šindler Jakub, Hajný Jakub, Kodeš Marek, Adrian Hamšík.